اصفهان در گردشگری پیشرو است/ از اصفهان ایده بگیرید

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران گفت: باید به اصفهان به‌عنوان یک الگوی پیشتاز در جاذبه‌های گردشگری نگاه کنیم تا استان‌های دیگر نیز از ایده‌ها و پلتفرم‌های جدید استفاده کنند.

علی‌اکبر عبدالملکی در دومین روز برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، با حضور در غرفه اصفهان اظهار کرد: اصفهان در گردشگری همواره پیشرو بوده و اتفاق خوبی که اکنون رقم خورده این است که آژانس‌داران و هتلداران را در یک جایگاه گردهم آورده و حمایت خوبی از آنان می‌کند؛ ضمن اینکه فراهم کردن کلیپ‌های یک دقیقه‌ای با عنوان ناگفته‌های شهر اصفهان موجب دیده شدن مجدد اصفهان است (که در این خصوص بالغ بر ۲۲۰ ویدئو برای من ارسال شده و آن‌ها را با شوق و علاقه در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارم تا افراد بسیاری این ویدئوها را مشاهده می‌کنند)، اما درباره بسیاری از نقاط شهر اصفهان سخن گفته نشده و ناشناخته باقی مانده‌اند که تولید چنین ویدئوهای اقدامی پسندیده و ارزشمند بود.

وی با بیان اینکه ایرانیان می‌توانند از ایران هراسی در اذهان بین‌المللی جلوگیری کنند، ادامه داد: من به‌عنوان مسئول کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران به همکارانم اعلام کرده‌ام که از اصفهان ایده بگیرید و این کار را در سراسر کشور انجام دهیم تا کشور ایران را قدم به قدم به کل جهانیان و مخصوصاً به ایرانیان خارج از کشور بشناسانیم زیرا هیچ‌کس به اندازه یک ایرانی دلش برای ایران نمی‌تپد و مهم این است که ایران را به تمام دنیا بشناسانند.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران افزود: تا زمانی که نگاه ما فرا مرزی و بین‌المللی نباشد نمی‌توانیم برای جذب سرمایه گذاران خارجی اقدام کنیم. باید کشورهای همسایه را قبول کنیم تا تعامل خوبی داشته باشیم و از همه مهم‌تر پکیج‌های سرمایه گذاریِ آماده داشته باشیم، زیرا ما جذابیتی ایجاد نکردیم؛ برای مثال سرمایه گذاران عرب علاقه‌ای برای سرمایه گذاری در اصفهان ندارد و تا زمانی که شهرهای دیگری مانند آنتالیا و آنالیا جذابیت ایجاد می‌کنند این سرمایه گذاران به کشور ما نمی‌آیند بنابراین ما باید چنین جذابیتی را ایجاد کنیم.

عبدالملکی گفت: باید در درجه نخست، خودمان را آسیب شناسی کرده و مشکلات را رفع کنیم، سپس پکیج‌های سرمایه گذاری تهیه کرده و آنها را در رویدادهای بین‌المللی که بهترین فرصت برای سرمایه گذاری است در اختیار مردم قرار دهیم.

وی با بیان اینکه تمام نگرانی اتاق بازرگانی ایران جذب سرمایه از خارج از کشور است، ادامه داد: هیچ‌کس به اندازه گردشگرهای داخلی نمی‌توانند پتانسیل ویژه ایجاد کنند یعنی باید جذب و گردشگری را از خود ایران شروع کنیم.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران افزود: اصفهان کارهای خوبی انجام می‌دهد و همیشه به‌عنوان پیشرو و الگو از آن را نام می‌برم و به جرأت می‌گویم اصفهان ازنظر گردشگری، امکانات، اختیارات و توانایی‌ها در ایران یگانه است و با غرفه خود در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ثابت کرد که با دیگر شهرها تفاوت دارد.

عبدالملکی گفت: باید به اصفهان به عنوان یک الگوی پیشتاز در جاذبه‌های گردشگری نگاه کنیم تا استان‌های دیگر از ایده‌ها و پلتفرم‌های جدید استفاده کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top